PCA1V3223-470-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PCA1V3223-470-R |
Description | FIXED IND 47UH 500MA 900 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 900mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 900mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 30MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1210 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 300mA | Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) |