PCA1V3223-3R3-R
DigiKey Part Number
283-PCA1V3223-3R3-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-PCA1V3223-3R3-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-PCA1V3223-3R3-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCA1V3223-3R3-R
Description
FIXED IND 3.3UH 950MA 240 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Wirewound Inductor 950 mA 240mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
240mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
150MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
950mA
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)