PCA1V3223-2R2-R
DigiKey Part Number
283-PCA1V3223-2R2-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-PCA1V3223-2R2-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-PCA1V3223-2R2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCA1V3223-2R2-R
Description
FIXED IND 2.2UH 1A 190 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Unshielded Wirewound Inductor 1 A 190mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
200MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1A
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)