MFBW1V1608-221-R
DigiKey Part Number
283-MFBW1V1608-221-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBW1V1608-221-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBW1V1608-221-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBW1V1608-221-R
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1A 200mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)