MFBA3V2012K-121-R
DigiKey Part Number
283-MFBA3V2012K-121-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA3V2012K-121-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA3V2012K-121-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA3V2012K-121-R
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 800mA 200mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max)
800mA