MFBA3V1608K-121-R
DigiKey Part Number
283-MFBA3V1608K-121-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA3V1608K-121-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA3V1608K-121-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA3V1608K-121-R
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 600mA 250mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max)
600mA