MFBA3V1005K-300-R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 9,903
Datasheet
30 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 200mOhm
MFBA2V and MFBA3V Chip Ferrite Beads
MFBA3V1005K-300-R
DigiKey Part Number
283-MFBA3V1005K-300-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA3V1005K-300-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA3V1005K-300-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA3V1005K-300-R
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max)
300mA