MFBA3V1005K-102-R
DigiKey Part Number
283-MFBA3V1005K-102-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA3V1005K-102-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA3V1005K-102-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA3V1005K-102-R
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 1.2Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.2Ohm
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max)
200mA