MFBA2V2012P-331-R
DigiKey Part Number
283-MFBA2V2012P-331-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA2V2012P-331-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA2V2012P-331-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA2V2012P-331-R
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0805 1LN
Detailed Description
330 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2.8A 40mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max)
2.8A