MFBA2V2012-300-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFBA2V2012-300-R |
Description | FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 40mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.041" (1.05mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Impedance @ Frequency 30 Ohms @ 100 MHz | Features Automotive |
Current Rating (Max) 3A |