MFBA2V2012-221-R
DigiKey Part Number
283-MFBA2V2012-221-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA2V2012-221-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA2V2012-221-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA2V2012-221-R
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2A 100mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
2A