MFBA2V1608-301-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFBA2V1608-301-R |
Description | FERRITE BEAD 300 OHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 300 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1A 200mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.037" (0.95mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Impedance @ Frequency 300 Ohms @ 100 MHz | Features Automotive |
Current Rating (Max) 1A |