MFBA2V1005P-100-R
DigiKey Part Number
283-MFBA2V1005P-100-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA2V1005P-100-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA2V1005P-100-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA2V1005P-100-R
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0402 1LN
Detailed Description
10 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 4A 18mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
18mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
10 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max)
4A