LD2-102-HV | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LD2-102-HV |
Description | FIXED IND 1MH 440MA 4 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 mH Unshielded Wirewound Inductor 440 mA 4Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 360mA |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 4Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm) |