ICL800D13MIC
DigiKey Part Number
283-ICL800D13MIC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ICL800D13MIC
Description
ICL 8 OHM 20% 4A 13MM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 8 Ohms ±20% 4 A 0.512" (13.00mm)
Category
R @ 25°C
8 Ohms
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Tolerance
±20%
Series
Current - Steady State Max
4 A
Packaging
Bulk
Diameter
0.512" (13.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)