ICL500D11MIB
DigiKey Part Number
283-ICL500D11MIB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ICL500D11MIB
Description
ICL 5 OHM 20% 4.5A 12MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 5 Ohms ±20% 4.5 A 0.472" (12.00mm)
Category
R @ 25°C
5 Ohms
Tolerance
±20%
Series
Current - Steady State Max
4.5 A
Diameter
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)