HFW1V2213H100K
DigiKey Part Number
283-HFW1V2213H100KTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HFW1V2213H100KCT-ND - Cut Tape (CT)
283-HFW1V2213H100KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFW1V2213H100K
Description
FIXED IND 10UH 22A 3.9 MOHM SMD
Detailed Description
10 µH Unshielded Wirewound Inductor 22 A 3.9mOhm Max 3-SMD, J-Lead
Category
Current - Saturation (Isat)
21A
DC Resistance (DCR)
3.9mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
14MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
3-SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)