HFW1V2211H8R2K
DigiKey Part Number
283-HFW1V2211H8R2KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFW1V2211H8R2K
Description
FIXED IND 8.2UH 24A 3.4 MOHM SMD
Detailed Description
8.2 µH Unshielded Wirewound Inductor 24 A 3.4mOhm Max 3-SMD, J-Lead
Category
Current - Saturation (Isat)
18.5A
DC Resistance (DCR)
3.4mOhm Max
Frequency - Self Resonant
15MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
3-SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.425" (10.80mm)