HCM1A4020V2-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A4020V2-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 4.6A 48 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Inductor 4.6 A 48mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 48mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 33MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 5A | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |