E3X250181X09
DigiKey Part Number
283-E3X250181X09TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-E3X250181X09CT-ND - Cut Tape (CT)
283-E3X250181X09DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3X250181X09
Description
CRYSTAL 3225 25MHZ 18PF 10PPM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)