CLCC2V3216-600-R
DigiKey Part Number
283-CLCC2V3216-600-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-CLCC2V3216-600-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-CLCC2V3216-600-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLCC2V3216-600-R
Description
CMC 60UH 200MA 2LN SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200mA DCR 1.7Ohm
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
DC Resistance (DCR) (Max)
1.7Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.134" L x 0.063" W (3.40mm x 1.60mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Inductance @ Frequency
60 µH @ 100 kHz