ACDL1V1004-100-R
DigiKey Part Number
283-ACDL1V1004-100-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-ACDL1V1004-100-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-ACDL1V1004-100-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACDL1V1004-100-R
Description
IND AUDIO CLASS D 10.0UH 4.4A
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Category
Shielding
Shielded
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.378" W (12.00mm x 9.60mm)