15KP30CA
DigiKey Part Number
283-15KP30CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-15KP30CATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KP30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 50.7VC AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50.7V Clamp 297.8A Ipp Tvs Diode Through Hole Axial
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50.7V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
297.8A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Cut Tape (CT)
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
Axial
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V