15BJ58CA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 15BJ58CA |
Description | TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMBF |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 93.6V Clamp 16.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.1A |
Series | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications Telecom |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V | Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads |
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V | Supplier Device Package |