15BJ13AH
DigiKey Part Number
283-15BJ13AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ13AH
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMBF
Detailed Description
21.5V Clamp 69.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
69.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V