15BJ12CAH
DigiKey Part Number
283-15BJ12CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ12CAH
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMBF
Detailed Description
19.9V Clamp 75.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V