15BJ11CAH
DigiKey Part Number
283-15BJ11CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ11CAH
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMBF
Detailed Description
18.2V Clamp 82.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
82.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V