15BJ10AH
DigiKey Part Number
283-15BJ10AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ10AH
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMBF
Detailed Description
17V Clamp 88.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
88.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V