12KP22CAH
DigiKey Part Number
283-12KP22CAHTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12KP22CAH
Description
TVS DIODE 22VWM 37.1VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37.1V Clamp 323.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
323.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
12000W (12kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37.1V