PDD23G0200TFFL
DigiKey Part Number
5730-PDD23G0200TFFL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDD23G0200TFFL
Description
CIR BRKR THRM 200A 240VAC LVR
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 200A 240 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
200A
Manufacturer
Eaton Electrical
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V