PDD23G0200TFFL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5730-PDD23G0200TFFL-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PDD23G0200TFFL |
Description | CIR BRKR THRM 200A 240VAC LVR |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal Magnetic 200A 240 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 200A |
Manufacturer Eaton Electrical | Voltage Rating - AC 240 V |
Series | Voltage Rating - DC 250 V |