1658-A00-00-P10-25A
DigiKey Part Number
1658-A00-00-P10-25A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1658-A00-00-P10-25A
Description
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 25A 240 V AC 28 V DC Automatic Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
25A
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V