1658-A00-00-P10-12A
DigiKey Part Number
1658-A00-00-P10-12A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1658-A00-00-P10-12A
Description
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 12A 240 V AC 28 V DC Automatic Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
12A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V