LB22F2GQ7
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
LB22F2GQ7
DigiKey Part Number
141-LB22F2GQ7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LB22F2GQ7
Description
SWITCH PB DPDT 3A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pushbutton Switch DPDT Anti-Vandal Panel Mount, Front
EDA/CAD Models
LB22F2GQ7 Models
Category
Current Rating (Amps)
3A (AC)
Mfr
Voltage Rating - AC
250 V
Color - Actuator/Cap
Silver
Type
Anti-Vandal
Panel Cutout Dimensions
Circular - 22.00mm Dia
Circuit
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C