ZXT13N20DE6TA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZXT13N20DE6TA |
Description | TRANS NPN 20V 4.5A SOT-23-6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 20 V 4.5 A 96MHz 1.1 W Surface Mount SOT-23-6 |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 300 @ 1A, 2V |
Mfr | Power - Max 1.1 W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Transition 96MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Transistor Type | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 4.5 A | Package / Case SOT-23-6 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20 V | Supplier Device Package SOT-23-6 |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 230mV @ 45mA, 4.5A | Base Product Number |