UX2521D0156.250000
DigiKey Part Number
31-UX2521D0156.250000TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-UX2521D0156.250000CT-ND - Cut Tape (CT)
31-UX2521D0156.250000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UX2521D0156.250000
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
70mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)