SDM2U30CSP-7
DigiKey Part Number
SDM2U30CSP-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SDM2U30CSP-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
SDM2U30CSP-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM2U30CSP-7
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 2A X3WLB16082
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 2A Surface Mount X3-WLB1608-2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDM2U30CSP-7 Models
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 µA @ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
110pF @ 4V, 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
X3-WLB1608-2
Current - Average Rectified (Io)
2A
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
480 mV @ 2 A