FR2500009 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Direct
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
TXC CORPORATION
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 520
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 520
Image for FR2500009 is not available
FR2500009
DigiKey Part Number
FR2500009-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FR2500009
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)