FL2500496Q
DigiKey Part Number
FL2500496QDI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL2500496Q
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 19PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 19pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)
Load Capacitance
19pF