DFLT24A-7
DigiKey Part Number
DFLT24A-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DFLT24A-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DFLT24A-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT24A-7
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PWRDI 123
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 5.78A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.78A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Package / Case
POWERDI®123
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V