WR21-L52A-DE1-TA
DigiKey Part Number
602-1786-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR21-L52A-DE1-TA
Description
CELLULAR ROUTER US CANADA 4G/3G
Customer Reference
Detailed Description
GSM, LTE Router RS-232, RS-422/485, USB
Category
Frequency
700MHz, 850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Manufacturer
Digi
Applications
General Purpose
Series
Interface
RS-232, RS-422/485, USB
Packaging
Bulk
Sensitivity
-161dBm
Part Status
Obsolete
Data Rate (Max)
100Mbps
Function
Router
Voltage - Supply
9V ~ 30V