PFR02S-472-FNH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PFR02S-472-FNH |
Description | RES 4.7K OHM 1% 1/32W 01005 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PFR02S-472-FNH Models |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Package / Case 01005 (0402 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm) |