TFE202J32K7680R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
TFE202J32K7680R
DigiKey Part Number
TFE202J32K7680R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFE202J32K7680R
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
9pF