CLPFL-0600
DigiKey Part Number
744-1362-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLPFL-0600
Description
RF FILTER LOW PASS 600MHZ INLINE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600MHz Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth Inline, SMA Connection, F and M
Category
Frequency
600MHz
Manufacturer
Crystek Corporation
Filter Type
Low Pass
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Part Status
Active
Size / Dimension
0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)