MCM01-009ED101J-F
DigiKey Part Number
338-1317-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCM01-009ED101J-F
Description
CAP MICA 100PF 5% 500V SMD
Detailed Description
100 pF Mica Capacitor 500 V Nonstandard SMD
Category
Voltage - Rated
500 V
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Capacitance
100 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)