MC08EA220J-TF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MC08EA220J-TF |
Description | CAP MICA 22PF 5% 100V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 pF Mica Capacitor 100 V 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Dielectric Material Mica |
Manufacturer Cornell Dubilier Knowles | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Features RF, High Q, Low Loss |
Capacitance 22 pF | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) |
Voltage - Rated 100 V |