104M48QH39
DigiKey Part Number
338-3484-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104M48QH39
Description
FILTER RC 39 OHMS/0.1UF TH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 39Ohms, C = 0.1µF Radial
Category
Values
R = 39Ohms, C = 0.1µF
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
1st
Package / Case
Radial
Technology
RC
Size / Dimension
1.598" L x 0.642" W (40.60mm x 16.30mm)
Number of Channels
1
Height
1.039" (26.40mm)