104M06QC150
DigiKey Part Number
338-2582-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104M06QC150
Description
FILTER RC 150 OHMS/0.1UF TH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 150Ohms, C = 0.1µF Radial
Category
Values
R = 150Ohms, C = 0.1µF
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
600V
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
1st
Package / Case
Radial
Technology
RC
Size / Dimension
1.079" L x 0.390" W (27.40mm x 9.90mm)
Number of Channels
1
Height
0.657" (16.70mm)