24281-31SG-3ES is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for 24281-31SG-3ES is not available
24281-31SG-3ES
DigiKey Part Number
24281-31SG-3ES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24281-31SG-3ES
Description
CONN RCPT FMALE 31POS GOLD SLDR
Detailed Description
31 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
EDA/CAD Models
24281-31SG-3ES Models
Current Rating (Amps)
2.3A
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C