TJ5E-027.0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TJ5E-027.0M |
Description | XTAL OSC TCXO 27.0000MHZ LVCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TJ5E-027.0M Models |
Category | Output LVCMOS |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±500ppb |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 6mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 10-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |